Vinné degustační programy

Historie vína

Víno v sobě odjakživa nese schopnost upevnit vazbu mezi lidmi. Víno bylo nepostradatelné při starověkých rituálech a náboženských ceremoniálech a stejně tak je nepostradatelné v současné době při společenských událostech. Je symbolem oslav, radosti a emocí lidí po celém světě. Víno je také blahodárné pro zdraví. Vinařství je součástí národní kultury již odpradávna. Tradice, ze které vyrůstá, je nesmírně široká – je to přetvorba krajiny, je to folklór. Je to kultura skla, kultura vztahů jídla s vínem. Vinařství zasáhlo zkrátka do všech oborů lidské činnosti.

Vinné degustační programy

Ať už se řadíte mezi milovníky a znalce vína, nebo se považujete za začátečníky, přijeďte na Jižní Moravu zažít pravou vinařskou atmosféru, na své si totiž přijde opravdu každý! Připravili jsme pro vás hned několik programů z vinařskou tématikou:

Víno na kole

Můžete vyzkoušet jízdu na kole po značených cyklostezkách či pěší turistiku v malebném prostředí Národního parku Podyjí a okolí jednoho z nejstarších měst Znojma. Na těchto vyznačených trasách můžete ochutnat víno přímo u ochutnávkového stánku na vinici.

Degustace ve sklípku

Další možností, jak si zpříjemnit Vaši akci, může být posezení ve sklípku u místního vinaře a odegustovat kvalitní moravské víno přímo v místě, kde se vyrábí a zažít tak jedinečnou atmosféru. Můžeme pro Vás připravit odborný výklad k degustaci, cimbálovou muziku či catering přímo v místě degustace.

Plavba na lodi

Jedinečným zážitkem jistě bude vyhlídková plavba lodí po Vranovské přehradě s ochutnávkou vín, rautem a živou hudbou. Plavby doporučujeme firemním skupinám, k rodinným oslavám a slavnostním příležitostem, ale i individuálním turistům ve Znojemské vinařské podoblasti.

Volejte +420 515 284 084 nebo pište na Reception.Savannah@TWHotels.eu

Rezervace