Znojmo, město památek

Radniční věž

Radniční věž je dodnes neodmyslitelnou ikonou města Znojma. Tato 80 metrů vysoká dominanta města byla postavena v letech 1445 – 1448 a návštěvníkům nabízí jedinečný výhled až na vrcholky rakouských Alp.

 

Knížecí rotunda Panny Marie a sv. Kateřiny

Rotunda je nejvzácnější památkou města Znojma z 11. století. Je vyzdobená vzácnými freskami a nachází se před vstupem do areálu přemyslovského hradu.

 

Znojemský hrad

Znojemský hrad je památkou z konce 11. století. Hradní pevnost byla zapojena do systému celoměstského opevnění a stala se centrem významných historických událostí v dějinách státu.

 

Děkanský chrám sv. Mikuláše

Chrám je výraznou dominantou města Znojma z 12. století, který spolu s radniční věží můžete spatřit téměř ze všech pohledů na město.

 

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí patří k unikátním historickým památkám nejen v České Republice, ale i v rámci střední Evropy. Rozlehlé bludiště podzemních chodeb a sálů dlouhé téměř 27 km, situované pod celým areálem středověkého města, vzniklo v průběhu 14. až 15. století propojením sklepních prostor jednotlivých měšťanských domů a paláců.

 

Premonstrátský klášter v Louce

Premonstrátský klášter byl založen v Louce (dnes část města Znojma) v roce 1190. Prohlídka kláštera zahrnuje obrazovou galerii, vzácnou románsko-gotickou kryptu pod klášterním kostelem, muzeum bednářství a vinařství i ochutnávku vín.

 

Volejte +420 515 284 084 nebo pište na Reception.Savannah@TWHotels.eu

Rezervace