Kam na výlet?

Vranovská pláž

Vranovská přehrada je jedna z nejteplejších a nejčistších přehrad v České republice! Je to místo s množstvím kulturních i sportovních aktivit, a to vše v malebném koutě jižní Moravy.

 

Vranov nad Dyjí

Ve Vranově nad Dyjí láká návštěvníky barokní zámek, který se nachází na strmém skalnatém ostrohu nad řekou Dyjí. V okolí Vranova se nachází spousta turistických cest.

 

Hrad Bítov je jedním z nejstarších hradů naší země. Kouzlo hradu dotváří početné sbírky vycpaných zvířat, rodiny s dětmi jistě ocení expozici hradních, lesních a vodních strašidel ve sklepení hradního pivovaru.

Skála hněvu – tak by se dal přeložit název zříceniny ze 14.st. nad Vranovskou přehradou, který byl vybudován jako královská pevnost v linii podyjských hradů na jižní moravské hranici českého státu.

V NP Podyjí nalezneme vysoko nad zákrutem řeky Dyje jednu z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí. Na začátku 19. století učarovala rodákovi z nedalekých Popic, světově proslulému spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, který zde rád sedával a meditoval.


Národní park Podyjí je ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy. Pro území je charakteristická mimořádná rozmanitost vyskytujících se živočišných a rostlinných druhů a jejich vysoká koncentrace na relativně malé ploše.

Objekt je pozoruhodnou renesanční stavbou velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Svým rozsahem a architektonickým ztvárněním je opravdu ojedinělou a zajímavou technickou památkou.

Hardegg je nejmenší město Rakouska, kde můžete obdivovat zajímavý farní kostel nebo panskou hrobku či dominující hrad z 12. století.

Retz je malebné městečko kousek od česko-rakouských hranic, kde se nachází spousta pozoruhodností. Mezi nejoblíbenější patří největší sklep Rakouska, městská radnice, jedinečný větrný mlýn, muzeum jízdních kol, ale především láká své turisty na skvělé víno.

Agroturistická stáj se nachází nedaleko města Znojma v Hnanicích. Pro milovníky koní, přírody a vína je to ideální možnost, jak skloubit vyjížďku na koních s degustací vína a pokochat se třeba krásami Národního parku Podyjí. 

Volejte +420 515 284 084 nebo pište na Reception.Savannah@TWHotels.eu

Rezervace