Tipy na výlety

Znojemský turistický vláčekJede, jede mašinka, nekouří se jí však z komínka, co je to? No přeci turistický vláček, který všechny děti i dospělé povozí ve Znojmě. Nastoupit můžete kdekoli po městě, doporučuje však jízdu již od nástupní zastávky v Louckém klášteře. V roce 2012 přibude i několik novinek: první z nich je nová zastávka u Rotundy sv. Kateřiny a Panny Marie a druhou je nová vlaková souprava s polstrovanými sedačkami a průhlednou střechou, ta poprvé vyjede v polovině července. Vy se ale na komentovanou projížďku můžete vydat kdykoli od května do října.

Tajemné znojemské podzemíKdo se chce v létě schovat před pálícím sluncem a taky se u toho trochu bát? Tajemné znojemské podzemí, které patří mezi TOP výletní cíle, je tím pravým místem, kde se dá zažít parádní dobrodružství. Ve spletitém labyrintu ožívají pověsti o skřítcích, alchymistech a dobyvatelích města Znojma. Kdo se nebojí, ať podzemí navštíví, otevřeno mají denně.

Do Vídně s průvodcem, do Práteru s dětmiNa krásném modrém Dunaji leží úchvatná metropole Rakouska, Vídeň. Jistě znáte vídeňský valčík, vídeňskou kávu, Prater, Svatoštěpánský dóm nebo proslulý vídeňský řízek. Co takhle si vychutnat nádherný celodenní výlet s průvodcem, projít se po místech, kde kráčeli slavní umělci, hudební skladatelé i panovníci, vychutnat si odpolední kávu s výborným sachr dortem ve stylové kavárně a v případě zájmu se odpoledne vydat do zábavního parku Prater se spoustou atrakcí i nejvyšším kolotočem na světě.

Drezínou krásnou krajinou z Ernstbrunn do AspernKaždou sobotu a neděli a v srpnu i ve středu a ve čtvrtek můžete zažít parádní dobrodružství se svou vlastní drezínou. Zábava, zvířata, obilné lány vlnící ve větru se, romantické lesní pasáže. Odjezdy z Ernstbrunnu vždy 9:30 - 11:00, z Asparn 13:30 – 14:30.

Jak se pekl chleba: Větrný mlýn v RetzuProžijte si zajímavé a mimořádné chvíle v jediném funkčním historickém větrném mlýně v Rakousku! Profesionální zázemí mlynářů - průvodců a jejich odborné znalosti jsou zárukou srozumitelného, názorného vysvětlení včetně ukázky historické techniky a zařízení. Jejich objasnění, vysvětlení a informace jsou tak zajímavé, že se prohlídka mlýna stane nezapomenutelným zážitkem.

Kde bydlí vodníci: Vodní mlýn ve SlupiJistě znáte pohádku o princezně ze mlejna, nádherný renesanční a nově zrekonstruovaný vodní mlýn ve Slupi vypadá jako ten pohádkový a návštěvníkům je předváděn v ukázkovém provozu. V obytných prostorách je umístěna nová expozice vývoje mlynářství od pravěku po 20. století. Památka získala první místo v národní soutěži Gloria Musealis. A kdo ví, třeba cestou potkáte nějakého vodníka.

Malovaný sklep v ŠatověNad malebnou vinařskou vesničkou Šatov se nachází zajímavá turistická atrakce – Malovaný sklípek. Překrásný vinný sklep vyzdobený plastickými malbami lidového umělce je vyhloubený v pískovcovém svahu nad Šatovem. Najdete zde pohádkové výjevy, obrazy z dějin i například starou stokorunu, nechybí ani básničky o víně a také spousta žertovných příběhů v podání průvodce.

Vláčkem za zvířátky do přírodního parku GerasV idylické krajině vedle starobylého kláštera naleznete přírodní park Geras, který nabízí možnost pozorovat v areálu o rozloze 132 ha daňky, jeleny, rysy a další zvířata v jejich přirozeném prostředí. Dětská ZOO, ve které si mohou děti zvířátka pohladit, jedinečná rybniční krajina, netopýří naučná stezka, rozhledna, bzučící kámen nebo dřevěný xylofon jsou několika pozoruhodnými atrakcemi, které přírodní park nabízí. Aby Váš výlet byl co nejzajímavější, doporučujeme do Gerasu vyjet zážitkovým výletním vláčkem Reblaus – révokaz, který vyjíždí ze stanice Retz každou sobotu a neděli. Vláček sveze spolu s vámi i vaše kola a nabízí i gurmánský vagón s ochutnávkou vína. Ve speciálních termínech jezdí i nostalgický parní vláček. Odjezd z Retzu vždy v 9:20, 13:20 a 16:20.

Vyhlídková plavba lodí a návštěva hradu BítovLodě Valentýna a Viktorie plují po Vranovské přehradě až do městečka Bítov, nad kterým se trůní jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů naší země. Poslední hradní pán byl velkým milovníkem zvířat, proto zde najdete ZOO barona Jiřího Haase s velkým množstvím dravých ptáků, savců a také největší sbírku vycpaných psů v Evropě. Hradní a lesní strašidla ve sklepení hradního pivovaru určitě potěší děti, které zde potkají nejednu z pohádkových bytostí. Výlet lodí a následná prohlídka hradu Bítov, je receptem na příjemný den pro celou rodinu. Rodičům také doporučujeme romantickou večerní plavbu s ochutnávkou vína a sýrů.

Dětská naučná stezka v NP Podyjí/ThayatalVydejte se do nejmenšího rakouského městečka Hardegg, kde řeka Dyje tvoří přirozenou hranici mezi Českou republikou a Rakouskem a hluboké údolí obklopení panenskou přírodou střeží starobylý hrad. Ještě než sjedete serpentinami do údolí, zastavte se v Domě Národního parku (Nationalparkhaus Thayatal), kde jsou pro celou rodinu připraveny krásné výstavy. Přímo naproti přes silnici pak začíná stezka určená přímo rodinám s dětmi, je na ní řada zajímavých zastavení s hádankami, úkoly, poznáváním přírody a odměnou za Vaše putování je nádherná vyhlídka, kdy se před vašimi zraky otevře údolí Dyje s městem Hardegg - jako na dlani.

Volejte +420 515 284 084 nebo pište na Reception.Savannah@TWHotels.eu

Rezervace